Obsesyjne sprawdzanie kaloryczności posiłków i podejrzenie anoreksji

Witam, Mam 18 lat, 168 cm wzrostu i 48 kg. Pół roku temu ważyłam 59 kg lecz czułam się gruba więc zaczęłam się odchudzać, więcej ruszać, zrezygnowałam ze słodyczy. Od miesiąca zauważam u siebie obsesyjne sprawdzanie kalorii , jest mi ciągle zimno, jestem drażliwa, mam strasznie suchą skórę, czuję się zmęczona, boję się przytyć, unikam jedzenia, mam też niskie ciśnienie. W czasie ostatniej miesiączki prawie nie było krwi lecz ciemna wydzielina. Wydaje mi się, że mam anoreksję. Co robić?

Witam serdecznie,

Rzeczywiście objawy, które Pani opisuje świadczą o anoreksji. Widzę nie tylko objawy ale pierwsze bardzo negatywne skutki tej choroby czyli zaburzenia hormonalne i problemy z miesiączką, niskie ciśnienie, ogólne osłabienie i zmęczenie organizmu. Niestety jest to bardzo poważny problem i obawiam się że sama Pani sobie z nim nie poradzi i należy szukać pomocy u specjalistów. Radzę skontaktować się z psychoterapeutą a potem dietetykiem. Współpracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania i wiem że droga powrotu do zdrowia jest długa i ciężka ale wszystko jest do zrobienia tylko musi Pani jak najszybciej zareagować. Nie zwleka Pani ani chwili dłużej i zgłosi się na terapie.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Dzień dobry. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. Współpraca ze specjalistą powinna pomóc w rozwiązaniu problemu. Nie można jednak lekceważyć obecnego stanu zdrowia, ponieważ zagraża on przede wszystkim życiu. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dzień dobry!

Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu (i postępować za jego dalszymi wskazówkami) oraz psychologiem, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!