Dzień dobry,
Podstawową metodą leczenia zaburzeń odżywiania jest psychoterapia, czasem stosuje się leczenie psychiatryczne.
Stąd jeżeli chce Pani wyzdrowieć to proszę udać się do lekarza psychiatry (w Poradni Zdrowia Psychicznego), który po zbadaniu Pani stanu - zaproponuje odpowiednie postępowanie (leczenie ambulatoryjne/na oddziale szpitalnym; farmakoterapia/psychoterapia).
Anoreksja jest chorobą, która może prowadzić do śmierci. Warto podjąć leczenie w specjalistyczny ośrodku zaburzeń jedzenia. Zachęcam do tego, gdyż na tym etapie leczenia na "własną rękę" może nie przynieść wystarczających efektów.
Anoreksja jest przede wszystkim leczona psychoterapia z ciągłą konsultacją ze strony lekarzy i dietetyków. Dzialanie w zespole daje najlepsze efekty. I tak- nieleczona anoreksja wyniszcza organizm (fizycznie, ale i psychicznie) i może prowadzić do śmierci. Proszę udać się zatem do specjalisty. Pozdrawiam
witam Panią,
konieczna jest psychoterapia i kontakt z ośrodkiem leczenia zaburzeń odżywiania. Nie może Pani wychodzić z anoreksji na własną rękę ponieważ możne się to zakończyć tragicznie!
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk
Droga Pani!
Niestety prawdą jest, iż zbyt niska masa ciała powoduje ogromne zniszczenia w całym organizmie. Często ujawniające się nawet po wyjściu z choroby. Domyślam się, że walka nie jest łatwa, ale nie wolno się poddawać. Pani zdrowienie powinno być wspierane zarówno przez dietetyka jak i psychoterapeutę. Czy Pani dieta była rozpisywana lub kontrolowana przez specjalistę? Pytam, ponieważ nieprawidłowo zbilansowany jadłospis nie będzie Pani pomagał w polepszaniu obecnego stanu. Blada skóra jest najpradopodobniej wynikiem anemii, a pozostałe problemy ewidentnie są konsekwencją długotrwałego niedożywienia organizmu. Jednakże można to zmienić. Mam już doświadczenie w podobnych przypadkach, więc chętnie doradzę, gdyby miała Pani wątpliwości.
Istnieje również możliwość skorzystania z pomocy szpitalnej. Na oddziale mogłaby Pani poddać się procesowi dożywienia, dzięki czemu zostaną uzupełnione wszelkie niedobory występujące w Pani organizmie.
Gdyby miała Pani jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu!
Pozdrawiam!
kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl
Czy jest Pani pod opieką specjalisty? Anoreksja to poważna choroba, która może być tragiczna w skutkach. Jeżeli nie korzysta Pani z pomocy terapeuty i dietetyka, zachęcamy aby jak najszybciej się do nich zgłosić. Jadłospis powinien być ułożony przede wszystkim pod kątem Pani obecnego stanu zdrowia. Dodatkowa konieczna jest praca ze specjalistą zajmującym się zaburzeniami odżywiania, która pozwoli Pani na realizację terapii żywieniowej. Jest to trudne schorzenie, które wymaga interwencji specjalistycznej. Działanie na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444
Szanowna Pani,
przede wszystkim gratuluję samoświadomości i zauważenie potrzeby leczenia. Tak niska waga jest bardzo niebezpieczna dla Pani zdrowia i życia.
W Pani przypadku konieczna jest współpraca z psychologiem, który zajmuje się zaburzeniami odżywiania. Pomocny będzie także dietetyk, który ustali odpowiednią dietę pomocną w powrocie do prawidłowej masy ciała.
Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl
Anoreksja jest bardzo poważną chorobą, a nie zwykłymi zaburzeniami odżywiania. Przede wszystkim proszę się udać do psychiatry!!!!.
Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Terapia anoreksji a weganizm – odpowiada Mgr Paulina Filipowicz
- 31 kg przy 168 cm wzrostu – odpowiada Mgr Monika Konieczna
- Ataki wilczego głodu w wyniku leczenia anoreksji – odpowiada Dr Aleksandra Karmazyn
- Fobie odchudzania przy anoreksji – odpowiada Mgr Elwira Chruściel
- Czy to mogą być objawy anoreksji? – odpowiada Mgr Karolina Matlak
- Anoreksja a ataki głodu – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Czy anoreksja obniża odporność? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Uzależnienie od środków przeczyszczających i wymiotów – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Anoreksja i podjęcie leczenia – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Zmagania z zaburzeniami odżywiania – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
artykuły
"Ta choroba to samotność". Roksana Środa, dietetyk, sama musiała zmierzyć się z anoreksją, SIBO, IBS i PCOS
Roksana Środa, 27-letni dietetyk kliniczny, przesz
Psychiatra - kim jest i co leczy? Jak wygląda wizyta?
Psychiatra diagnozuje i leczy choroby oraz zaburze
Otyłość u dzieci - problem XXI wieku
W ciągu ostatnich 20 lat w naszym kraju trzykrotni