31 kg przy 168 cm wzrostu

Czy waga 31 kg i 168 cm wzrostu jest zagrożeniem dla zdrowia? Co może się stać, jakie ma to skutki dla organizmu? (choruję na anoreksję)

Witam.Waga jest zbyt niska. W przypadku tak dużego wychudzenia konieczna jest wizyta u lekarza i natychmiastowe podjęcie leczenia. Pani organizm jest tak wyczerpany, że grozi bezpośrednie zagrożenie życia.

Jest to stanowczo za niska waga. Jak najszybciej powinna Pani skonsultować się z terapeutą zajmującym się zaburzeniami odżywiania oraz dietetykiem, który wspomoże Pani terapię prawidłowym jadłospisem. Skutki dla organizmu mogą być bardzo różne, w zależności od rodzaju i stopnia niedoborów, na pewno jest to niebezpieczne i może zagrażać Pani życiu.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Droga Pani!

Odpowiadając bezpośrednio na Pani pytanie, to może zdarzyć się wszystko, bo Pani masa ciała jest nie tylko bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia, ale pzrede wszystkim dla życia. Przy tak niskiej masie ciała może dojść do niewydolności wielonarządowej. Zapewne ma Pani również już bardzo osłabione kości, w związku z czym jest Pani w znaczny sposób narażona na złamania, a przy braku odpowiedniego odżywienia organizmu kości nie będą się zrastały.

Zachęcam do skonsultowania się z dietetykiem i terpautą, którzy wspomogą Pani terapię. Proszę się również zastanowić nad hospitalizacją. Odpowiednio stosowane dożywienie w szpitalu zapewniłoby Pani dostarczenie wszystkich niezbędnych składników do organizmu zapewniając mu lepszą ochronę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z chorobą!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam,

waga jest bardzo i to bardzo niska. Zagraża to nawet Pani życiu!! Proszę jak najszybciej podjąc leczenie o ile jeszcze Pani tego nie zrobiła.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Szanowna Pani,
Tak skrajnie niska waga może powodować bardzo poważne konsekwencje zdrowotne i zagrażać Pani życiu. Niezbędne jest szybkie podjęcie leczenia zarówno przy współpracy z psychologiem, jak i dietetykiem.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl