Brak kontroli nad posiłkami

18 lat,4 1kg, 156cm wzrostu. Od dziecka nie mam kontroli nad swoimi posiłkami, jedzenie jest dla mnie podrzędną sprawą. Nie przywiązuje dużej wagi to tego kiedy, ile i czy w ogóle jem. Mimo tego że chciałabym przytyć, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego że moja waga nie jest prawidłowa to po jakimś czasie uświadamiam sobie, że boję się przekroczenia granicy 45kg. Często wydaje mi się, że moje ciało nie należy do najchudszych.

Droga Pani!

Bardzo dobrze, że zaczęła Pani zwracać uwagę na swoją masę ciała. Jeżeli jest zbyt niska, może prowadzić do wielu procesów chorobowych. W tym celu oczywiście należy zwracać uwagę na to, co i kiedy się je oraz pije.

Musiałaby Pani zacząć pilnować faktu, iż należy jadać śniadania w ciągu pierwszych 30 minut po wstaniu z łóżka, kolację należy jadać około 3 godzin przed pójściem spać. Pomiędzy pierwszym a ostatnim posiłkiem powinny być przerwy od 2 do 5 h między środkowymi posiłkami. Powinno się jadać wszystkie produkty, ze szczególnym uwzględnieniem warzyw. Nie wolno zapominać o piciu przynajmniej 1,5 l wody mineralnej dziennie.

Jeżeli będzie Pani miała jeszcze konkretniejsze pytania dotyczące swojego żywienia, to zapraszam do kontaktu mailowego.

Widzę, że jest Pani z Kleczewa. Jeżeli jest to Kleczew koło Konina w województwie wielkopolskim, to zapraszam do umówienia się na konsultację dietetyczną, bowiem przyjmuję właśnie w Koninie oraz w domach pacjentów, również na terenie Kleczewa. Mogłabym wtedy wykonać Pani analizę składu ciała, przeanalizować dzienniczek żywieniowy oraz wyniki badań krwi i dokładnie określić źródło problemu/

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam Panią,

dobrze ze zainteresowała się Pani tą sprawą ponieważ Pani waga jest bardzo niska a postrzega Pani siebie jako osobę grubszą niż w rzeczywistości. Może to świadczyć o zaburzeniach odżywiania typu anoreksja. Najlepiej skonsultować się z dietetykiem oraz psychoterapeuta zajmującym się zaburzeniami odżywiania.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Szanowna Pani,
Faktycznie Pani waga jest zbyt niska. Aby organizm dobrze funkcjonował potrzebna jest prawidłowa masa ciała. Pani strach przez przybraniem masy ciała może świadczyć o zaburzeniach odżywiania. Proponowałbym skonsultować się z dietetykiem i/lub psychologiem.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl