Dieta a utrzymanie wagi

Chce utrzymac wage a poniewaz doprowadzilam sie do zlego stanu poszlam do dietetyka. Mam 168 wzrostu, wagę 47. Na początek dostałam diete 5-6 posiłków max 200g owoców w każdym posiłku oprócz obiadu znajduje sie 60g pieczywa 40g białka jezeli chodzi o obiad makaron, ziemniaki, ryz lub kasza białko. Pieczywo jem pszenne (głównie kajzerki) poniewaz na diecie jadłam zytnie (diete sama sobie wymysliłam) i dostałam zgagi po nim. Czy po diecie opartej na pieczywie i białku na pewno nie przytyje?

Piszesz na początku, że przez dietę doprowadziłaś się do złego stanu. Po czym na końcu z lękiem pytasz czy na pewno nie przytyjesz. O to właśnie chodzi, abyś przytyła. Wskaźnik twojego BMI wskazuje na niedowagę, a lękowy sposób wyrażania się na temat wagi i wyglądu, jaki uderza z tej krótkiej notki, wskazuje na zaburzenia odżywiania. Zatem polecam Ci udać się do psychologa i podjąć psychoterapię anoreksji, na którą przypuszczalnie (bo całkowita, trafna diagnoza na portalu jest nieuprawniona - stawiam jedynie hipotezę) chorujesz. W tym wypadku współpraca z psychologiem, dietetykiem i lekarzem pozwoli Ci doprowadzić się do stanu normy - przede wszystkim psychicznej (abyś bez lęku myślała o jedzeniu i jego wpływie na ciało), jak i zdrowotnej (wzrost wagi). Pozdrawiam.

Droga Pani!

Dostarczanie organizmowi niezbędnej dla niego ilości białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin i składników mineralnych jest konieczne. Automatycznie ma to powiązanie z pobieraniem odpowiedniej ilości kcal każdego dnia. Prawidłowa masa ciała oraz poziom tkanki tłuszczowej są zdecydowanie konieczne do zachowania poprawności funkcjonowania organizmu. Zachęcam do tego, aby stawiała Pani na pierwszym miejscu siebie i swoje zdrowie!

Gdyby miała Pani jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Szanowna Pani,
Jak Pani sama zauważyła - złą dietą doprowadziła się Pani do złego stanu. W Pani przypadku zwiększenie masy ciała jest niezbędne do regeneracji organizmu. Proszę zaufać Pani dietetykowi i zastosować się do jego zaleceń.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl