Czy po takiej diecie nie przytyję?

Dostałam diete od dietetyka która wygląda tak: 5 posiłków w kazdym 60g pieczywa(kajzerki) 40g białka oprócz obiadu który składa sie z ziemniaków, makaronu, ryzu, kaszy białko. Dostałam taka diete ponieważ doprowadziłam sie do złego stanu, chce utrzymac wage ale poki co dostałam taka diete na wyregulowanie posiłków. Mam 168 wzrostu i wazę 48kg czy aby na pewno nie przytyje po takiej diecie? Bardzo proszę o konkretna odpowiedź na pytanie :)

Witam,

Przytyć to Pani z pewnością powinna! Zbyt niska waga jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia.
Proszę stosować się do zaleceń dietetyka prowadzącego

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Piszesz na początku, że przez dietę doprowadziłaś się do złego stanu. Po czym na końcu z lękiem pytasz czy na pewno nie przytyjesz. O to właśnie chodzi, abyś przytyła. Wskaźnik twojego BMI wskazuje na niedowagę, a lękowy sposób wyrażania się na temat wagi i wyglądu, jaki uderza z tej krótkiej notki, wskazuje na zaburzenia odżywiania. Zatem polecam udać się do psychologa i podjąć psychoterapię anoreksji, na którą przypuszczalnie (bo całkowita, trafna diagnoza na portalu jest nieuprawniona - stawiam jedynie hipotezę) chorujesz. W tym wypadku współpraca z psychologiem, dietetykiem i lekarzem pozwoli Ci doprowadzić się do stanu normy - przede wszystkim psychicznej (abyś bez lęku myślała o jedzeniu i jego wpływie na ciało), jak i zdrowotnej (wzrost wagi). Pozdrawiam.

Witam serdecznie
Skoro była pani u dietetyka on z pewnością przeliczył pani zapotrzebowanie i jeśli po rozmowie zapewnił, iż pani nie przytyje czy też nie zwiększy pani masy ciała to z pewnością tak będzie. Musi się pani wykazać odrobiną zaufania, ponieważ owy dietetyk nie ma za zadanie zwiększać masy ciała jeśli chce pokazać osobie z problemami odżywiania, iż można jeść i przy tym nie tyć. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Podane przez Panią parametry mówią, że jednak powinna Pani trochę zwiększyć masę ciała, bo póki co, wskazują one na "niedowagę", która jest niebezpieczna dla zdrowia.

Proszę zaufać dietetykowi, który na pewno dokonał odpowiednich obliczeń.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań