Przepis na przytycie

Witam. Mam 13 lat, 157 cm wzrostu i ważę 35 kg. Trenuję siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, więc dużo się ruszam. Bardzo chciałabym przytyć. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli Twoja masa ciała utrzymuje się od dłuższego czasu na tym samym poziomie lub spada być może masz pewne dolegliwości zdrowotne np. nadczynność tarczycy, które należy skonsultować z lekarzem. Jeśli natomiast Twoja masa ciała zwiększa się nieznacznie, ale stale oznacza to, że masz szybką przemianę materii, ale Twój organizm funkcjonuje prawidłowo. Warto, abyś zapoznała się z podstawowymi zaleceniami żywieniowymi u osób z niedowagą, znajdziesz je w artykułach w zakładce http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie

Słodycze nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ oprócz pustych kalorii nie dostarczają składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkowo przybieranie na masie ciała nie powinno polegać na otłuszczaniu organizmu, ale na równomiernym wzroście tkanki tłuszczowej i mięśniowej.

Możesz udać się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę, być może po próbach samodzielnego radzenia sobie z problemem warto zaufać profesjonalistom.

Pozdrawiam.