Jak przytyć i zwiększyć masę mięśniową?

Cześć, Chciałbym przytyć kilka - kilkanaście kilogramów aby wyjść z niedowagi. Mam 15 lat [15 i pół] 176 cm wzrostu i poniżej 50 kilogramów wagi [46-48]. Co do aktywności fizycznej to ćwiczę na w-fach 4 godziny w tygodniu i w domu ćwiczę z ciężarkami oraz 6 weidera. Śniadania albo nie jem, albo jem (kanapki z białego chleba z pasztetem/szynką/serkiem topionym) mało z powodu braku czasu. Obiady jem obfitsze (cały duży talerz) głównie kotlet z ziemniakami pire rzadko z jakimiś dodatkami czasem na obiad jem zupę. Do kolacji zjadam jakiegoś owoc albo jogurt, albo parówki. Na kolację jem kilka kanapek czasem jajecznice lub jajko (na twardo/ miękko) albo makrelę wędzoną. Za to uwielbiam jedzenie sezonowe np. fasolkę szparagową, kalafior, arbuzy, kukurydzę. Odkąd pamiętam byłem chudy i zawsze odżywiałem się podobnie i od zawsze miałem szybką przemianę materii. Od ubiegłego roku urosłem o ponad 20 cm bez większej zmiany wagi.

Witam,

Jeśli Twoja masa ciała utrzymuje się od dłuższego czasu na tym samym poziomie być może masz pewne dolegliwości zdrowotne np. nadczynność tarczycy, które należy skonsultować z lekarzem. Jeśli natomiast Twoja masa ciała zwiększa się nieznacznie, ale stale oznacza to, że masz szybką przemianę materii, ale Twój organizm funkcjonuje prawidłowo. Warto, abyś zapoznał się z podstawowymi zaleceniami żywieniowymi u osób z niedowagą, znajdziesz je w artykułach w zakładce http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie

Dodatkowo jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową powinieneś zacząć wykonywać ćwiczenia siłowe, najlepiej udać się do siłowni, gdzie trener ułoży dla Ciebie odpowiedni plan ćwiczeń.

Pozdrawiam.