Co zrobić, żeby spalić tłuszcz i nie zwiększyć masy mięśniowej?

Witam, od 5 tygodni chodzę na siłownię, w celu zrzucenia paru kilogramów. Trenuję od 3 do 5 razy w tygodniu. Początkowo było to 30 min na rowerze i 30 min na bieżni za każdym razem (czyli godzina treningu), szybko przestawiłam się na samą bieżnię i teraz „robię” 10 km w 65 minut. Moja aktualna waga to 65 kg przy wzroście 162 cm. Zanim zaczęłam chodzić na siłownię, ważyłam 63 kg i zaczyna mnie to martwić, bo zamiast chudnąć, to tyję. Nie wiem, w czym tkwi problem? Diety póki co nie zmieniłam, ale więcej też nie jem (niż przed rozpoczęciem treningów). Nie chcę, żeby mi rosły mięśnie, tylko żebym spaliła tłuszcz. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

trudno jest mi określić, czy wzrost masy ciała jest spowodowany rozbudową mięśni w tak krótkim czasie. Dlatego proponuję udać się do dietetyka na pomiar składu ciała, aby sprawdzić procent tkanki tłuszczowej i mięśniowej w ciele.

Jednak muszę podkreślić, że przy odchudzaniu, to prawidłowe odżywianie jest najistotniejsze, aktywność fizyczna wspomaga walkę z nadwagą, poprzez przyspieszenie przemiany materii, ale musi być poparta dietą.

Dlatego warto zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i do nich zacząć się stosować. Znajdziesz je w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety.

Pozdrawiam