Jak przytyć - porady

Witam. Mam 20 lat, prawie 180 cm wzrostu i 52-53 kg wagi, więc nie jestem szczupły, tylko wręcz niesamowicie chudy. W wieku gimnazjalnym rodzice często wysyłali mnie na badania typu morfologia krwi itp. Te wychodziły (za każdym razem!) wzorowo. Jem 2-3 posiłki dziennie, jem sporo słodyczy (batony, czekolady). Próbowałem wielu metod na przytycie, nawet tych, które moim zdaniem zahaczają o desperację, np. opychanie się na noc - przez pewien okres czasu. Proszę o pomoc.

Witam,

Warto, abyś zapoznał się z podstawowymi zaleceniami żywieniowymi u osób z niedowagą, znajdziesz je w artykułach w zakładce http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie

Dodatkowo, jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową powinieneś zacząć wykonywać ćwiczenia siłowe, najlepiej udać się do siłowni, gdzie trener ułoży dla Ciebie odpowiedni plan ćwiczeń.

Słodycze nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ oprócz pustych kalorii nie dostarczają składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkowo przybieranie na masie ciała nie powinno polegać na otłuszczaniu organizmu, ale na równomiernym wzroście tkanki tłuszczowej i mięśniowej.

Możesz udać się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę, być może po tak wielu próbach samodzielnego radzenia sobie z problemem, warto zaufać profesjonalistom.

Pozdrawiam.