Strach przed anoreksją u 25-latki

Mam 25lat, 181 cm wzrostu, ważę 56 kg i boję się, że dostanę anoreksji, bo jak tylko zjem coś nadprogramowego dostaję wyrzutów sumienia i muszę to spalić. A kto mi pomoże wtedy w tym wieku?? Zaczęłam się odchudzać, bo chciałam odwrócić swoją uwagę od natręctw (porządek/czystość, ale też myślowe związane z nauką), byłam pewna, że anoreksji nie da się wywołać, a teraz się boję, że może jednak się da.

Witam serdecznie,

Rozumiem Panią, ponieważ w mojej pracy spotykam się
z osobami mającymi zaburzenia żywieniowe typu anoreksja czy bulimia.

Widzę, że Pani zdaje sobie sprawę iż źle postępuje
i wykańcza swój organizm, nie mniej jednak obawiam się,
że bez pomocy specjalisty się nie obejdzie

Ma Pani już objawy anoreksji
Proszę udać się jak najszybciej do psychologa
Im wcześniej rozpocznie Pani terapię tym lepiej
Już osłabiła Pani i wyniszczyła organizm,
więc nie może Pani dopuścić do tego aby ten proces sie pogłębiał
Często anorektyczki kończą swoje posiłki na jednym jabłku!

Na poczatku powinna Pani udać się do psychologa, potem do dietetyka

Zastanowi się Pani nad tym czy warto tak się męczyć?
Czy za wszelką cenę warto dążyć do tak szczupłej sylwetki?

Oczywiście odpowiedzi na te pytania znam!
ale wiem że to wszystko siedzi w Pani głowie
i mimo chęci i tego że rozumie Pani swój błąd
panicznie boi się Pani przytyć,
ma wyrzuty sumienia gdy zje więcej niż było zaplanowane.

Z pewnością jest Pani osobą bardzo ambitna, zawsze dążąca do celu
bo takie osoby najczęściej chorują na anoreksji,
więc teraz postawi sobie Pani nowy cel: BĘDĘ ZDROWA!!

życzę powodzenia
i wierzę, że będzie Pani silna i pokona chorobę

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Dzień dobry!

Na zaburzenia odżywiania zapadają osoby w różnym wieku - i o wiele młodsze, i o wiele starsze od Pani. Jeśli obawia się Pani o swoją kondycję emocjonalną i problemy z jedzeniem, warto zaopiekować się sobą, bliżej przyjrzeć temu problemowi i szukać możliwych rozwiązań, poprawy Pani komfortu, spokoju, radości z życia. Natręctwa, obsesyjna czystość i cechy osobowości związane z dużą sumiennością, nadmiernym uporządkowaniem często wiążą się z zaburzeniami odżywiania i mają wspólne przyczyny. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!