Dieta dla 43-letniej osoby

Dziendobry jestem dzokejem copowinienem jesc aby miec sile I nietyc poniewaz non stop biegam I dusze wage

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Ciężko jest mi doradzić bez żadnych informacji o Panu. To co mogę zaproponować to skupienie się na świeżej, nie przetworzonej żywności. Przede wszystkim warzywa, mięso, drób, podroby, jaja, ryby, tłusty nabiał (tak!), zdrowe tłuszcze - masło, oliwa, nierafinowane tłuszcze roślinne na zimno, kasze w niedużej ilości, orzechy, pestki, owoce jagodowe i awokado. 1/2 talerza warzyw. Chleb rzadko i nie na śniadanie oraz tylko na zakwasie.
Najlepiej byłoby uzupełnić dzienniczek żywieniowy oraz formularz ze szczegółowymi pytaniami, wtedy mogłabym dać Panu dokładne wskazówki.
Moja oferta: http://instytutzdrowegozywienia.blogspot.com/p/blog-page_18.html
Pozdrawiam serdecznie