Niskie libido i skłonności do tycia u partnera

Witam, pytanie dotyczy mojego chłopaka. ma 25 lat, bardzo niskie libido, skłonności do tycia i rozrostu tkanki piersiowej. ponadto jest niepewny siebie. podejrzewamy, że to zbyt niski poziom testosteronu. do jakiego lekarza powinien się udać aby dowiedzieć się jakie badania musi wykonać i ewentualnie jakie podjąć leczenie? z góry dziękuję za odpowiedź

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Poziom hormonów bada endokrynolog - polecam wizytę.
Na teraz polecam dietę normującą poziom hormonów: tylko świeże, nie przetworzone jedzenie, żadnych słodyczy, soków, napojów słodzonych. Polecam warzywa, miesa, drób, ryby, jaja, zdrowe tłuszcze (masło, oliwa, nierafinowane oleje), nieco orzechów i owoców jagodowych oraz tlusty nabiał. Można spróbowac np. diety paleo czy LCHF: http://www.dietdoctor.com/wp-content/uploads/2011/03/LCHF-dla-poczatkujacych_PL.pdf
Przyda się też jakaś forma regularnej aktywności fizycznej, dużo snu i słońca. Mozna pić tran, 2 lyżki dziennie.
Pozdrawiam