Jak i co jeść, aby nie tyć?

Jak jeść aby nie tyć ? Mam 161 cm wagi ok 54. To w normie ale widzę jak powiększają mi się nogi tzn. mają większy obwód w udzie i łydce. Do stycznia byłam szczupła, nogi mi nie obcierały. W Marcu były fajne, a tu już grubsze. Jem co 3h mało cukru, tłuszczów, chude mięso, nie jem fastfoodów,piję 2l wody, jem ostre potrawy, ćwiczyłam codziennie przez miesiąc 1h, ale teraz wyjeżdżam i nie mam czasu.. Jak mam jeść ? Staram się zdrowo, nie mam cellulitu. Ne chcę już liczyć kcal

Witam!
Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej.
Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera.
Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Powinno wystarczyć prawdziwe, świeże jedzenie, aktywny tryb życia i unikanie przetworzonych produktów. Dietę proszę oprzeć na warzywach, najwięcej zielonych, jajach, mięsie, drobiu, zdrowych tłuszczach (masło, nierafinowane oleje), pestki, orzechy, tłusty nabiał (chudy to koncentrat niekorzystnych składników jak białka mleka i laktoza) i owoce jagodowe. Nie trzeba bać się tłuszczu za to unikać produktów zbożowych, tez pełnoziarnistych (nie jeść ich na śniadanie, później jak najmniej). Oczywiście słodycze i cukier również nie pomagają ;) Do picia przede wszystkim woda, też herbata, kawka, żadnych soków i napojów. Alkohol jak najrzadziej, najlepszym wyborem jest wino wytrawne. To ogólne zasady dla zdrowej osoby.
Pozdrawiam i powodzenia