Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Suplement diety ograniczający łaknienie

Witam serdecznie.Zwracam się z ogromną prośbą o informację w kwestii istnienia odpowiedniego farmaceutyka skutecznie ograniczającego łaknienie. Od roku choruję na cukrzycę typu 2 i własnymi siłami i zaparciem a raczej jego brakiem nie mogę sobie poradzić z problemem otyłości jaki mi doskwiera. Dziękuję za rzeczową odpowiedź i życzę wszystkiego fantastycznego. Diabetyk
MĘŻCZYZNA, 54 LAT ponad rok temu

Jak uniknąć powikłań cukrzycy?

Czy można uniknąć powikłań cukrzycy? Co robić, by choroba nie wywołała poważnych szkód w naszym organizmie? Obejrzyj film i dowiedz się, jak uniknąć powikłań cukrzycy.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław
56 poziom zaufania

Dzień dobry.
Żadna tabletka niestety tu nie pomoże. Za to polecam zminę podejścia do odżywiania, tzn. komponowanie diety z produktów o jak najwyższej wartości odżywczej, sycących, pełnych minerałów i potrzebnych makroskladników.
Najnowsze badania podają, że w walce z cukrzycą typu II wysoką skuteczność mają diety utrzymujące niski poziom glukozy we krwi, a nie stały wysoki, jak to ma dziś miejsce. Dlatego polecam maksymalnie ograniczyć spożycie produktów zbożowych, napojów, soków, słodyczy i wszelkiej przetworzonej żywności oraz... owoców. Niższy poziom glukozy we krwi to też mniejsza ochota na podjadanie. Proszę oprzeć dietę na warzywach, mięsie, drobiu, jajach, zdrowych tłuszczach (masło, oliwa, olej kokosowy, nierafinowane oleje roslinne na zimno), tłustym nabiale (mleka nie polecam ze wzgledu na cukier mleczny), nieco orzechów, pestek, owoców jagodowych.
Wymogiem takiej diety jest ciągły monitoring parametrów cukrzycowych i kontrola lekarska - np. mozliwe, że ograniczy Pani ilość przyjmowanej insuliny.
Gorąco polecam taką zmianę.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy