Sposoby na przytycie i stosowanie diety wysokokalorycznej

witam,mam 28 lat i trenuje kulturystykę,mam dietę tzw wysokokaloryczna,tylko że podane przykładowe diety wysokokaloryczne są w porównaniu do mojej diety mało kaloryczne bo porcje są o wiele większe,do tego wspomagam diete różnego rodzaju suplementami do tego stosuje różne metody treningowe i ich kombinacje i mam ogromne problemy na zwiększenie masy ciała...jedyne efekty jakie są to mocniejsze wyżeźbienie mięśni mimo że treningi są tylko na mase.czy jest jakiś sposób żebym jednak przytył?dziękuje

Pozdrawiam
Ewa Trusewicz
www.dietaifitness.pl

Witam,
Najskuteczniejszymi sposobem na zwiększenie masy jest wysokie spożycie produktów węglowodanowych: ryż, ziemniaki, makaron, pieczywo. Dodatkowo radziła bym spożywać produkty takie jak: orzechy, suszone owoce, słodkie koktajle z dużym udziałem miodu, chleb z nutellą oraz tłuszcze w formie nieprzetworzonej: oliwa z oliwek, olej z pestek dyni, olej kokosowy, sery żółte. Produkty te nawet w niewielkich objętościach mają wysoką gęstość kaloryczną. Minusem jest to, że są one sycące, przez co apetyt na dalsze posiłki może ulec zmniejszeniu. Aby temu zapobiec polecam spożywanie przed posiłkiem owoców ponieważ fruktoza wzmaga apetyt. Poza tym pomocne w zwiększaniu apetytu mogą okazać się soki owocowe oraz przyprawy jak: bazylia, papryka ostra, mięta, kminek, kolendra, jałowiec, chrzan, gorczyca, liść laurowy, majeranek, mięta, melisa.

Istotne jest również aby posiłki były spożywane często, a przede wszystkim były smaczne. Dobre będą np. zapiekanki makaronowe z żółtym serem, domowa pizza oraz innego rodzaju dania z dużym udziałem dodatków węglowodanowych.