Stosowanie diety bezglutenowej przy nadciśnieniu i bólach stawów

czy osoba zdrowa może jeść produkty bezglutenowe czy przy nadciśnieniu i bólu stawów i mięśni również i czy dieta bezglutenowa powoduje obniżenie choresterolu

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzien dobry.
Oczywiście tak, ALE nie polecam produktów bezglutenowych ponieważ są wysoko przetworzone. Taka dieta powinna byc oparta na śweieżych, nieprzetworzonych składnikach - warzywach, mięsie, drobiu, jajach, tłustym nabiale, orzechach, pestkach, zdrowych tłuszczach.
Pozdrawiam serdecznie