Przybranie na wadze po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych po urodzeniu dziecka

około roku temu po urodzeniu , brałam leki hormonalne, antykoncepcyjne dla matek karmiących, które przepisała mi pANI DOKTOR NIE ZROBIWSZY BADAŃ, i do tej pory mam problem z nadwagą, regularnym miesiączkowaniem. Gdy zmieniłam lekarza okazało się że tych leków nie powinnam brać, po tym wszystkim miałam zabieg łyżeczkowania macicy w celu usunięcia polipa. Od razu po ciąży ważyłam tyle co przed, ale po lekach do tej pory nie mogę pozbyc sie kg ktore przybralam po kuracji lekami czy to możliwe

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Leki antykoncepcyjne, nawet odpowiednio dobrane, mogą wpływać na masę ciała. Niestety. Jeżeli nie może Pani schudnąć, proponuję zmienić podejście do diety. Jeżeli dotąd stosowała się Pani do zaleceń liczenia kalorii i komponowania diety głównie z węglowodanów, może lepiej zadziała dieta niskowęglowodanowa. Proszę poszukać informacji o Paleo i LCHF, a na początek oprzeć dietę na świeżych produktach - warzywach, jajach, mięsie, drobiu, zdrowych tłuszczach jak masło i oliwa, pić wodę z cytryną. Dobrze też byłoby prowadzić dzienniczek żywieniowy przez co najmniej kilka dni i z nim udać się do dietetyka.