Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przybranie na wadze po stosowaniu leku Sulpiryd

Witam serdecznie! Od poltora roku lecze sie na nerwice lekowa. Poczatkowo lekarz przepisal mi sulpiryd 2x50 mg.Wyciszyl mnie ten lek ale nie pomogl na leki.Dodatkowo przepisal mi lekarz 30 mg citalopramu i biore widzac duza poprawe.Niestety po sulpirydzie przytylam 12 kg.Co mam teraz robic? Jestem otyla i nie moge dalej tyc! Czy mam odstawic calkiem ten sulpiryd czy isc do lekarza aby zamienic ten sulpiryd na cos innego? Dziekuje i czekam na porade. Ewa
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Dzień dobry,

Pani Ewo, niestety wiele leków neurologicznych, psychotropowych powoduje tycie obniżając przemianę materii.
Na kolejnej wizycie proszę powiedzieć lekarzowi ze strasznie Pani przytyła.

Przede wszystkim proszę zmienić nawyki żywieniowe oraz wyeliminować błędy oraz zwiększyć aktywność fizyczną- przyspiesza metabolizm. Proszę wprowadzić do diety herbatę pu-erh, zieloną, wodę z jodem, chude ryby morskie i tran. Z diety wyeliminuj słodycze, fast food i cukier, nie pij wód smakowych.
Proszę także skonsultować się z dietetykiem, aby pomógł Pani zmienić nawyki żywieniowe, a tym samym zapobiegł większemu tyciu i pomógł schudnąć.

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witam, niestety niektóre leki mogą wywoływać wzrost masy ciała. Bez konsultacji z lekarzem proszę nie odstawiać leku. Może pani natomiast zmienić nawyki żywieniowe i unormalizować masę ciała.Proszę zacząć jeść regularnie, 5 posiłków co 3 godziny oraz zwiększyć ilość wypijanej wody, pomyśleć o aktywności fizycznej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy