Dieta na zwiększenie masy mięśniowej

Ja obecnie chce zrobić trochę masy i myślę czy porostu zwiększyć kalorie czy przejść na dietę rotacyjna, manipulowanie weglami, bo ponoć mega dobra dieta i efekty świetne. Zależy mi na przybraniu z 2kg ale niechce się zalać tylko zachować przy tym ładna umiesniona sylwetkę, myślivie ze ta dieta to dobry pomysł?

Witam,

Oczywiście zwiększenie masy ciała jest związane ze zwiększeniem podaży kalorycznej. Jednak trzeba wziąć pod uwagę odpowiednie proporcje między węglowodanami, białkiem i tłuszczami. Diety są skuteczne na krótką metę, ważne jest przejście na zdrowe nawyki żywieniowe. Trening siłowy zapobiegnie gromadzeniu się tkanki tłuszczowej, a także zwiększy masę mięśniową oraz uwydatni mięśnie.

Pozdrawiam,

Grzegorz Wichrzycki
Trener Personalny - www.freebody.pl
Trener Personalny Online - www.freebody-online.pl

Proponuję na stale zmienić nawyki żywieniowe, tak aby w połączeniu z odpowiednią aktywnością fizyczną przyniosły pożądany efekt. Jeżeli sama próbuje Pani ułożyć sobie dietę proszę zwrócić uwagę na podaż węglowodanów, białek i tłuszczy.