Sposób wykonywania treningu tabaty

czy trening tabaty wystarczy robic tylko i wylacznie te 4 min zeby jakis efekt osiagnac czy nalezy go wplatac do codziennego treningu np 45min treningu?

Generalnie trening tabaty zaleca się stosować do 3 razy w tygodniu zamiast podstawowego treningu. Jednak mogą być to 3 serie tabaty dla lepszego efektu, czyli 12 minut z przerwami 1 minuty pomiędzy poszczególnymi tabatami.

Witam,

Proszę pamiętać, że aby uzyskać efekt należy połączyć wysiłek fizyczny z dobrze zaplanowanym żywieniem. Ważna jest też periodyzacja treningu, aby nie przyzwyczaić za bardzo organizmu do jednych i tych samych bodźców.

Pozdrawiam,

Grzegorz Wichrzycki

Trener Personalny - www.freebody.pl
Trener Personalny Online - www.freebody-online.pl