Trening tabaty a wykonywanie innych ćwiczeń

robie tabate i jak wiadomo nie mozna jaj robic codziennie i pytam czy w dzien w ktorym nie ma treningu tabaty moge cwiczyc np jazda na stacjonarnym czy raczej sobie odpuscic?

Witam,

Przede wszystkim o prawidłowo wykonanym treningu mówimy wtedy, gdy udaje się osiągnąć bardzo wysoki poziom VO2 max (ok 170%VO2max). Z tego powodu 4 -minutowy trening jest tak bardzo intensywny, ponieważ jest to ogromny wysiłek dla organizmu.
Nie znalazłam żadnych wiarygodnych informacji na temat częstotliwości treningów Tabaty oraz wykonywania innych treningów. Ale myślę, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania innej aktywności fizycznej. Myślę, że jedynym wyznacznikiem jest Pani samopoczucie i zdolność do wykonania innego treningu.
Tutaj znajduję się wywiad z Panem, od którego nazwiska nazwano ten trening (chociaż pierwsze badania prowadził Irisawa Koichi ).

http://www.ritsumei.ac.jp/eng/html/research/areas/feat-researchers/interview/izumi_t.html/

Nie wspomina on o żadnych przeciwwskazaniach czy wykluczeniu innej aktywności przy treningach.

Zapraszam również do zapoznania się z materiałami na naszej stronie www.kalorynka.pl

Serdecznie pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl

Witam,

Oczywiście nic się nie stanie, jak zostanie wykonany trening na rowerze stacjonarnym lub chód na świeżym powietrzu. Na trening następnego dnia warto ćwiczyć w strefie tlenowej. W ten sposób szybciej będzie przebiegać regeneracja mięśni. Zalecam 1-2 dni odpoczynku całkowitego od ruchu. Ponadto chciałbym podkreślić, że warto urozmaicać trening poprzez dłuższe wykonywanie ćwiczeń, zmienność intensywności czy też obciążeń. W prostszy sposób, jeśli trening jest niemęczący to podkręć tempo.

Pozdrawiam,

Grzegorz Wichrzycki
Trener Personalny - www.freebody.pl
Trener Personalny Online - www.freebody-online.pl