Przybranie na wadze po stosowaniu Olanzapiny

Witam Biorę olanzapinę po której przytyłam. Czy branie preparatów na otyłość może zredukować moją wagę ?

Witam Panią,

Jednym ze skutków ubocznych leku, który Pani zażywa, jest wzmożony apetyt, w związku z czym przybieranie na wadze związane jest najprawdopodobniej z nadmiarem spożywanej przez Panią energii.
Zaleciłabym dietę dostosowaną do Pani indywidualnego zapotrzebowania, która pozwoli Pani zredukować masę ciała do tej pożądanej przez Panią.
Proszę pamiętać, że "odchudzające" suplementy diety nie są w stanie zastąpić prawidłowego żywienia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam. Nie proponowałbym żadnych produktów odchudzających, warto zastosować dostosowaną dietę do Pani indywidualnego zapotrzebowania. Niestety nabieranie na wadze jest skutkiem ubocznym bania olanzapininy.
Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Pani Monika Więckowska słusznie zaznaczyła, że stosowanie Olanzapiny może powodować wzrost apetytu.
Jedynie indywidualnie dobrana dieta dostosowana do Pani aktualnego stanu zdrowia i potrzeb energetycznych, jest w stanie doprowadzić do osiągnięcia spadku masy ciała. Żadne suplementy diety nie są w stanie zastąpić pożywienia, czy wykształcić w nas prawidłowe nawyki żywieniowe, które pozwolą na zachowanie długotrwałych efektów.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Suplementy w odchudzaniu. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/suplementy-w-odchudzaniu-3.html?c=8