Niestety jadłospisy są ustalane indywidualnie dla każdego Pacjenta sama masa ciała i wzrost nie pozwolą ocenić jakie dokładnie jest zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze.
Niestety, ale bez poznania składu ciała żaden dietetyk nie będzie w stanie dobrać diety dla pani. Nie wiem, że ubytek to przede wszystkim tkanka mięśniowa, czy brakuje pani tłuszczu w organizmie, co może powodować problemy hormonalne do utraty miesiączki włącznie. Każdy z tych celów to zupełnie inne diety. Zdecydowanie powinna pani przytyć, bo taka waga wskazuje na niedowagę i to już sporą.
Aby ustalić indywidualny jadłospis należałoby przeanalizować Pani dotychczasowy sposób żywienia. Póki co mogę Pani jedynie podpowiedzieć jak może Pani zwiększyć swoją masę ciała. Najważniejsze aby dieta oparta była na zdrowych nawykach żywieniowych. Nie należy wprowadzać do diety niezdrowych wysokokalorycznych przekąsek w postaci słodyczy, fast foodów czy produktów smażonych, aby nie dochodziło do przyrostów masy ciała w postaci tłuszczu. Dzień należy zaczynać od śniadania maksymalnie godzinę po wstaniu. Jeść regularne posiłki, nie rezygnować z żadnego z nich, pomiędzy nimi można spożywać zdrowe przekąski. Jeśli wychodzi Pan z domu na dłużej, proszę zabrać ze sobą coś do przegryzienia. Może to być kanapka, jogurt czy owoc. Należy zwiększyć kaloryczność posiłków, poprzez dodatek produktów małych objętościowo np. mleka w proszku do jogurtu bądź masła lub mąki do zup, sosów. Aktywność fizyczna również jest bardzo ważna, z jednej strony pobudza apetyt, a z drugiej pozwala budować tkankę mięśniową. W razie przeanalizowania Pani dotychczasowego stylu życia i ustalenie odpowiedniego planu dietetycznego zapraszam: www.nvit.pl Pozdrawiam, Łasek Natalia
Witam serdecznie,
Niestety jadłospis układany jest na podstawie wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym momencie mam zbyt mało informacji aby ułożyć jadłospis. Wspomina Pani że waga jest tak niska na skutek odchudzania więc z diety powinna Pani wychodzić powoli i stopniowo aby nie nastąpił efekt jojo. Zalecam zwiększać kaloryczność diety o 100kcal tygodniowo.
Jeżeli wyrażałaby Pani nadal zainteresowanie ułożeniem indywidualnego jadłospisu zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk
Witam samo podanie masy ciała i wzrostu nie pozwoli na ustalenie Pani zapotrzebowania kalorycznego a tym samym jadłospisu.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Przybranie na wadze po stosowaniu Olanzapiny – odpowiada Mgr Monika Więckowska
- Przykładowy jadłospis a odchudzanie – odpowiada Mgr inż. Radosław Bernat
- Jak zdrowo przybrać na wadze? – odpowiada Mgr Monika Krynicka-Gać
- Sposoby na przybranie na wadze dla 18-latka – odpowiada Mgr Monika Krynicka-Gać
- Przybranie na wadze pomimo braku zmiany sposobu odżywiania – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak przybrać na wadze w tym wieku? – odpowiada Mgr Agata Przytuła
- Jak ma wyglądać dieta oraz treningi, aby przybrać na wadze? – odpowiada Mgr inż. Justyna Antoszczyszyn
- Porady na skuteczne przybranie na wadze – odpowiada Mgr Magdalena Borowiec
- Jak racjonalnie przybrać na wadze? – odpowiada Mgr Aleksandra Józwik
- Jak przybrać na wadze przy niedoczynności tarczycy? – odpowiada Mgr Agata Przytuła
artykuły
Odchudzanie - produkty wspomagające, dieta i aktywność fizyczna
Odchudzanie, czyli działania skoncentrowane na utr
Zapotrzebowanie kaloryczne - czym jest i jak je obliczyć
Zapotrzebowanie kaloryczne to liczba kalorii, któr
Centrum Dietetyczne Online - bezpłatne poradnictwo dla każdego
Zdrowy styl życia to trend, którym warto się z