Przykładowy jadłospis na przybranie na wadze

Po odchudzanie moja waga wynosi 42 kg przy 161 cm. Chciałabym przytyć czy mogę liczyć na przykładowy jadlospis oraz ćwiczenia które mi w tym pomogą? Bardzo liczę na pomoc

Mgr Anna S Dietetyka

Niestety, ale bez poznania składu ciała żaden dietetyk nie będzie w stanie dobrać diety dla pani. Nie wiem, że ubytek to przede wszystkim tkanka mięśniowa, czy brakuje pani tłuszczu w organizmie, co może powodować problemy hormonalne do utraty miesiączki włącznie. Każdy z tych celów to zupełnie inne diety. Zdecydowanie powinna pani przytyć, bo taka waga wskazuje na niedowagę i to już sporą.

Aby ustalić indywidualny jadłospis należałoby przeanalizować Pani dotychczasowy sposób żywienia. Póki co mogę Pani jedynie podpowiedzieć jak może Pani zwiększyć swoją masę ciała. Najważniejsze aby dieta oparta była na zdrowych nawykach żywieniowych. Nie należy wprowadzać do diety niezdrowych wysokokalorycznych przekąsek w postaci słodyczy, fast foodów czy produktów smażonych, aby nie dochodziło do przyrostów masy ciała w postaci tłuszczu. Dzień należy zaczynać od śniadania maksymalnie godzinę po wstaniu. Jeść regularne posiłki, nie rezygnować z żadnego z nich, pomiędzy nimi można spożywać zdrowe przekąski. Jeśli wychodzi Pan z domu na dłużej, proszę zabrać ze sobą coś do przegryzienia. Może to być kanapka, jogurt czy owoc. Należy zwiększyć kaloryczność posiłków, poprzez dodatek produktów małych objętościowo np. mleka w proszku do jogurtu bądź masła lub mąki do zup, sosów. Aktywność fizyczna również jest bardzo ważna, z jednej strony pobudza apetyt, a z drugiej pozwala budować tkankę mięśniową. W razie przeanalizowania Pani dotychczasowego stylu życia i ustalenie odpowiedniego planu dietetycznego zapraszam: www.nvit.pl Pozdrawiam, Łasek Natalia

Witam serdecznie,

Niestety jadłospis układany jest na podstawie wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym momencie mam zbyt mało informacji aby ułożyć jadłospis. Wspomina Pani że waga jest tak niska na skutek odchudzania więc z diety powinna Pani wychodzić powoli i stopniowo aby nie nastąpił efekt jojo. Zalecam zwiększać kaloryczność diety o 100kcal tygodniowo.

Jeżeli wyrażałaby Pani nadal zainteresowanie ułożeniem indywidualnego jadłospisu zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam samo podanie masy ciała i wzrostu nie pozwoli na ustalenie Pani zapotrzebowania kalorycznego a tym samym jadłospisu.