Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Tak, może wywołać takie objawy choćby ze względu na zawartość kofeiny. Kupując suplementy, kupujemy kota w worku. Tak naprawdę nikt nie wie co jest w suplemencie i w jakiej ilości. Producent deklaruje obecność kofeiny, która może oczywiści spowodować takie odczucia jak u pani.

0

Witam serdecznie,
zdecydowanie suplement może powodować opisane objawy ponieważ zawiera sporą dawkę kofeiny.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Dzień dobry!
Wymieniony przez Panią suplement zawiera sporą dawkę kofeiny. W dziennej dawce suplementu znajduje się bowiem taka sama zawartość kofeiny jak w 2,5 filiżankach kawy z ekspresu. Prawdopodobnie to ona odpowiedzialna jest za niepokój, który Pani odczuwała po zażyciu tabletki. Warto zastanowić się nad tym czy suplementy odchudzające typu Therm Line Hydrofast są Pani niezbędne. Niestety preparaty takie często nie są zatwierdzane przez Główny Inspektorat Sanitarny. Oznacza to to, że tak naprawdę nie wiadomo jaki mają skład i w jakich ilościach dane składniki występują. Niektóre ze składników mogą powodować niepożądane działania i skutki uboczne np. przyspieszenie pracy serca, wzrost ciśnienia, a w skrajnych przypadkach nawet zgon. Niekorzystne efekty mogą być zauważalne dopiero po jakimś czasie, a niektóre z nich mogą być nieodwracalne powodując uszkodzenie wątroby czy nerek. Ponadto obecny stan wiedzy nie pozwala na potwierdzenie 100% skuteczności działania pojawiających się na rynku suplementów. Najlepiej skonsultować się z dietetykiem, który pomoże Pani wprowadzić odpowiednie zmiany w nawykach żywieniowych, które spowodują redukcję masy ciała w sposób bezpieczny, bez niepożądanych skutków ubocznych.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Suplementy w odchudzaniu
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/suplementy-w-odchudzaniu-3.html

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy