Atopowe zapalenie skóry i dieta na oczyszczenie organizmu

Mam Atopowe zapalenie skóry, zaostrzenie pojawilo sie we wrzesniu ubieglego roku, probowalem leczyc sie na rozne sposoby, chce oczyscic organizm i przejsc na diete. Chcialbym dowiedziec sie jak powinna wygladac moja dieta co wyeliminowac a co jesc i czy sa jakies leki na oczyszczenie organizmu ?

Jeżeli cierpi Pan na atopowe zapalenie skóry to pierwsze pytanie jakie nasuwa się w ramach ustalania diety to czy miał Pan wykonywany jakiś panel alergenów pokarmowych. Jeżeli nie to będzie pierwszy krok do ustalenia. W zależności od wyników należy eliminować z diety te produkty, na które jest Pan uczulony, starając się jednocześnie zbilansować dietę produktami nie wywołującymi negatywnych reakcji. Jeżeli okazałoby się natomiast, że żaden z alergenów pokarmowych nie wywołuje u Pana reakcji Pana dieta powinna opierać się na podstawowych zasadach zdrowego odżywiania, nie ma natomiast podstaw do jej nadmiernego ograniczania. W przypadku osób cierpiących na alergie główną zasadą jest tylko nie wprowadzanie dużych ilości białka (czyli około 10% energii dziennej powinno być dostarczane z tej grupy składników odżywczych). Ponadto polecam zastosowanie terapii probiotycznej przez około 30 dni i później regularne spożywanie mlecznych napojów fermentowanych. Probiotyki działają korzystnie na układ immunologiczny i tym samym mają tendencję do łagodzenia odczynów alergicznych.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Oczyszczanie organizmu to mit, po prostu należy prowadzić zdrowy tryb życia :)
Najnowsze badania sugerują, że na atopowe zapalenie skóry działają diety eliminujące zboża glutenowe oraz nabiał, szczególnie mleko. proponuję zainteresować się dietą paleo czy LCHF (z wyłączeniem nabiału). Podsyłam linki. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu mailowego.
http://www.dietdoctor.com/wp-content/uploads/2011/03/LCHF-dla-poczatkujacych_PL.pdf
http://www.barbellkitchen.pl/post/65605470284/dieta-paleo
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!