Objawy atopowego zapalenia skóry

Moje dziecko w wieku ok11 lat miało uczulenie na nogach. Dermatolog stwierdził-atopowe zapalenie skóry. Zrobiliśmy testy alergiczne, ale nic nie wyszło. Po jakimś czasie krosty zniknęły. Od jakiegoś czasu problem pojawił się znowu. Teraz C. ma 16lat. Swędząca,czerwona skóra pod ustami, czasem łuszcząca się.Stosowałyśmy wiele maści tribiotic, vratizolin, ale nic nie pomaga.Co to może być? Jak leczyć? Jakich maści używać? Czy to atopowe zapalenie skóry czy coś innego?
ponad rok temu

Witam. Objawy o których Pani pisze mogą świadczyć o atopowym zapaleniu skóry mimo że testy alergiczne dały wynik ujemny. Testy przeprowadzane są bowiem dla ograniczonej liczy alergenów, a uczulać i powodować tego typu zmiany może praktycznie wszystko. Być może konieczne będzie wprowadzenie doustnych leków przeciwalergicznych. Poza tym bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja tego typu skóry - codzienne nawilżanie, kąpiele w emolientach, stosowanie preparatów przeznaczonych do skóry wrażliwej i atopowej.