Krosty a alergia

Witam, raz na jakiś czas mam straszny wysyp krost podskórnych jest ich bardzo dużo nie są one czerwone lecz drobne- nie da się ich wyciskać. Pojawiają się raz na jakiś czas. Mam problem bo to nie za bardzo wygląda. Raz robiłam serie zabiegów typu peelingi maseczki kremy itd i tak wyskakiwały pomyślałam że to od tego odstawiłam ale i tak wychodzą. Przy miesiączkowaniu też wychodzą ale normalne czerwone ropne krosty więc to nie to. Czy jest możliwość że to jest alergia na coś co jem? Co może powodować takie pojawianie się wysypki? Co najlepiej odstawić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W pierwszej kolejności należałoby potwierdzić że opisywane zmiany mają podłoże alergiczne.
Zmiany uczuleniowe mogą być spowodowane przez wiele czynników. Przede wszystkie proszę zwrócić uwagę na stosowane kosmetyki i to zarówno do pielęgnacji twarzy jak i  na te do makijażu (kremy, maseczki, peelingi, pudry, podkłady, cienie do oczu, płyn do demakijażu, tonik ,perfumy). Produkty spożywcze także mogą być źródłem  alergii, podobnie jak stosowane środki czystości.
Pani musi zwrócić uwagę w jakich sytuacjach zmian się nasilają.

Wskazana jest wizyta u dermatologa- po zbadaniu, obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu można spróbować postawić rozpoznanie i zalecić ewentualne leczenie.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.