Co oznaczają ropne zmiany skóry twarzy?

Witam. Mam 22 lata, około 4 lata temu przebyłam roczne leczenie Izotekiem, wtedy miałam bardzo duże, bolesne zmiany trądzikowe na twarzy. Teraz od jakiegoś roku pojawiają mi się zamknięte zaskórniki ropne i podskórne gule, nos cały obsiany wągrami. Nie jest ich tak dużo jak wcześniej, ale przeszkadza mi to, bo są zauważalne i pojawiają się niezależnie od cyklu miesiączkowego. Mam skórę mieszaną. Dokładnie oczyszczam twarz, peeling i maseczki raz w tygodniu, stosuję kosmetyki o naturalnych składach. Od jakiegoś czasu używam toniku z kwasem BHA w nadziei, że pozwoli pozbyć się tych krost, ale niestety nie widzę zmiany. Odżywiam się zdrowo, nie jem mięsa i mleka, jajka sporadycznie. Co może być powodem tych krost?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.