Co powoduje ropne zmiany na skórze twarzy i głowy?

Dzień dobry, mój mąż (26lat) ma od jakiegoś czasu (ok 2 lata) problemy ze skórą na twarzy i skórą głowy. Na głowie pojawiają się ropne krostki(jakby wypryski), na twarzy także i czasami wygląda to jak trądzik. Byliśmy już u wielu specjalistów ale nic nie przynosi efektów. Było już zapalenie mieszków włosowych, łojotok skóry, uczulenie oraz nietolerancja pokarmowa. Nikt mężowi nie zaproponował testów hormonalnych - może tutaj jest problem?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Witam najlepiej będzie ze skórą głowy zgłosić się do specjalisty trychologa i lekarz może zlecić wymaz ze zmiany i dopiero po odebraniu wyników dobierze odpowiednią terapię leczeniczą.

Proszę ze skórą twarzy zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na krosty ,również trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty