Ropne, bolesne gule na twarzy

Witam, mam 20 lat i od roku borykam się z problemem ropnych bolących gul na twarzy, szczególnie na czole i polikach. Byłam już u wielu dermatologów, stosowałam antybiotyki doustnie i zewnętrznie, przeróżne maści, płyny itp. Gdy byłam młodsza, nigdy nie miałam większych problemów z cerą. Czym mogą być spowodowane te gule? Czy powinnam zrobić jakieś badania? Co jeszcze mogę zastosować na te zmiany?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli wykluczone zostąły infekcyjne przyczyny dolegliwości to powodem dolegliwości moga być zaburzenia hormonalne jak hipertestosteronizm.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.