Czy stosowanie maści sterydowych na twarz przy niewielkich zmianach atopowych jest obecnie zalecane?

Witam, czy stosowanie maści sterydowych na twarz przy niewielkich zmianach atopowych jest obecnie zalecane?

Jeżeli zmiany atopowe na twarzy są małonasilone, ale nie ustępują podczas prawidłowej pielęgnacji emolientami w pierwszej kolejności powinno się zastosować miejscowe inhibitory kalcyneuryny ( Elidel lub Protopic). Są to preparaty lecznicze przeznaczone do leczenia zmian atopowych delikatnych i wrażliwych okolic (m.in. twarz, powieki). Jeżeli te preparaty nie pomagają lub pacjent ich nie toleruje i istnieje konieczność zastosowania miejscowego steroidu na skórę twarzy to powinny to być tzw. słabe preparaty steroidowe stosowane krótko (ok. 3-5 dni/ najlepiej 1xdz) i zawsze pod kontrolą lekarza.