Łojotokowe zapalenie skóry i zaczerwienienie na twarzy

Dzien dobry, mam 29 lat i przewlekle choruje na łojotokowe zapalenie skóry. Stosuję Lorinden-A oraz Diprosalic. Mam zaczerwienienia na głowie oraz twarzy a także na klatce piersiowej oraz na plecach-miedzy łopatkami. Czy powinienem unikać jakiś produktów? Pozdrawiam Arek

Należy unikać słodyczy i pikantnych produktów. Lorinden i Diprosalic to sterydowe leki , proponuję spróbować maści Protopic lub kremu Elidel . Do pielęgnacji skóry u wielu pacjentów sprawdza się Octopirox krem pharmaceris.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska