Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie maści Elocom na pogarszający się stan twarzy

Witam, Mam ogromny problem ze skórą na twarzy, do dermatologa którego chodzę nie pomaga mi a wręcz przeciwnie stan się pogarsza. Wcześniej używałam maści elocom na twarz , wiem że tego robić nie powinnam ale tylko to mi pomagało , kiedy przestawałam używać maści na twarzy pojawiały się pryszcze i ogromne zaczerwienienie ! udałam się do dermatologa ten przepisał maść rozex który mi pogorszył sytuację , później tabletki flumycom i telfexo oraz krem elidel i crotlimazol nie pomogło i twarz swędzi
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Elocom jest maścią sterydową i nie można jej przewlekle używać zwłaszcza na twarz. Najkorzystniej by było gdyby została Pani przy Telfexo i Elidelu lub spróbować jeszcze maści Protopic.. Elidel i Protopić to maści nie zawierające sterydów.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy