Starania o dziecko od dwóch lat a konieczność schudnięcia

Witam od 2 lat staramy sie z narzeczonym o dziecko mam 20 lat narzeczony 32 jego plemniki są bardzo dobre ja byłam u paru lekarzy ale poza usg nic. Badania hormonalne sama zrobiłam są wporzątku lekarze mówią prosze schudnąć fakt mam nadwage ale przecież są grubsze osoby i zachodzą w ciąze. Poprosiłam o badania mam straszne bóle podczas miesiaczki i w dni płodne robiłam testy owulacyjne i akurat w te dni są 2 kreski. lekarze nic nie robią nawet badań nie chcą zrobic mówią schudnąć prosze o rade

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.

Oczywiście, jako dietetyk,doradzam schudnięcie. Ale oprócz masy ciała ważna jest sama dieta i stan zdrowia - często powodem problemów z płodnością jest stan zapalny w organizmie, który często można zredukować odpowiednią dietą.
Proponowałabym powolne zrzucenie nadwagi, ale nie przez liczenie kalorii i ograniczenie jedzenia - to stres dla organizmu - ale przez zmianę nawyków żywieniowych i zapewnienie sobie niezbędnych składników dla optymalnego zdrowia. Najlepiej oprzeć dietę na warzywach, jak najwięcej zielonych - sałat rożnego typu, do tego zdrowe tłuszcze - masło, oliwa, olej kokosowy do gotowania, mięso, drób i ryby, jaja, czasem w ramach przekąski orzechy i pestki. Kilka razy w tygodniu tłusty nabiał. Wszystko jak najmniej przetworzone, żadnych słodyczy i napojów. Proszę maksymalnie ograniczyć produkty zbożowe - mąkę, chleb, a nawet kasze. Duże sukcesy w zakresie płodności odnoszą osoby na diecie LCHF, tu są szczegóły: http://www.dietdoctor.com/wp-content/uploads/2011/03/LCHF-dla-poczatkujacych_PL.pdf
Film o Pani problemie (ang.): https://www.youtube.com/watch?v=I0WOqaTTzaI&list=PL9E35F689C3F67D03&index=12
Pierwsze dwa tygodnie mogą być uciążliwe, ale później będzie Pani bardzo zadowolona. Dlaczego nie spróbować? :)

Pozdrawiam serdecznie