Zapytaj lekarza

7 1 6 , 2 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy da się zdrowo przytyć bez ćwiczeń?

Witam! Mam 18 choruje na anoreksje i chce odzyskac normalną wage (obecnie 41 kg i 165 cm wzrostu). A wiec czy aby przytyc konieczne sa cwiczenia ? A aktualnie nie mam na nie sily. Czy musze je wprowadzić od razu czy z czasem ? Lub moze da die zdrowo przytyc brz ćwiczeń ? I chcialam zapytać ile kalorii powinnam jesc ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Bakalie - dietetyczne słodycze

Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

przy odpowiedniej diecie można przytyć bez ćwiczeń, przy anoreksji zalecana jest osobista konsultacja z dietetykiem lub psychodietetykiem.

Pozdrawiam serdecznie

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Odpowiedź na tak ogólne pytanie, bez poznania historii Pani choroby (przebiegu, czasu trwania, podjętego leczenia) nie jest możliwa. Przede wszystkim wychodząc z anoreksji trzeba na początek zadbać o przywrócenie równowagi (w tym także odpowiedniej wagi), a później można myśleć o podjęciu ewentualnych ćwiczeń. Proszę skonsultować swoje plany i działania z psychologiem prowadzącym Pani terapię (jeżeli nie podjęła Pani psychoterapii - szczerze doradzam rozpocząć takie spotkania, gdyż pozwoli to Pani wyzdrowieć i z większym prawdopodobieństwem choroba nigdy nie powróci). Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy