Jak jeść aby przytyć?

Dzien dobry. Chcialam zapytac czy jest jakis sposob aby szybciej zaczac tyć i pozbyc sie bolu brzucha przy chorobie Whipper'a. Chorobe wykrto mojemu tacie we wrzesniu 2017r. W czasie choroby ważył 54 kg przu 175cm wzrostu byl wycieczony. Teraz wazy okolo 58 kg ale nadal nie moze przytyc jedynie tylko brzuch mu lekko urosl a reszta to same kosci poza tym caly czas boli go brzuch. Zarzywa Biseptol 960. Morfologia i inne wyniki badan wychodza dobrze. Czy juz Pan Doktor spotkal sie z tego typu choroa? Jak z nia postepowac? Bardzo duzo lekarzy nie posiada wiedzy na jej temat wiec ciezko nam co kolwiek sie dowiedzic. Dziekuje

Dzień dobry,

wzrost masy ciała jest możliwy w przypadku stałej opieki dietetyka, ale także warto włączyć do diety aktywność fizyczną - tak, aby nowa masa ciała była budowana z mięśni a nie z tkanki tłuszczowej.
Dieta musi być zbilansowana indywidualnie pod kątem jednostki chorobowej oraz indywidualnych preferencji pacjenta.

Proszę się zgłosić do dietetyka w celu uzyskania odpowiedniej diety.

Pozdrawiam