Niskie BMI i dieta na przytycie

Witam, mam problem z niedowagą. Chciałbym przytyć dosyć znacznie, bo moje BMI jest niskie, bodajże ok. 17,5. Mam 23 lata, 183 cm wzrostu i ok. 58 kg. Co mam zrobić abt przytyc? Czy oprocz odpowiedniej diety trzeba wykonywac jakies cwiczenia fizyczne czy nie?

Witam. Proponuję udać się do dietetyka który po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowo-chorobowego oraz analizy składu ciała ułoży indywidualną dietę.
Pozdrawiam
Monika Konieczna