Jak nie przytyć podczas menopauzy?

Mam 39lat i od paru tygodni mam objawy menopauzy.nie mogę brac htz i chcialam się dowiedziec czy jest moze zeby dietą i ćwiczeniami nie przytyc?ile przeciętnie tyją kobiety i w głównie w jakich miejscach?mam płaski brzuch ale grube uda i szerokie biodra.chcialabym jak naj mniej przytyc w tych miejscach.

Dzień dobry,

wzrost masy ciała podczas menopauzy nie jest regułą. Stsoując zdrową dietę dostosowaną do Pani potrzeb ( można skorzystać z pomocy dietetyka), a także dbając o ruch ( np. 30 min dziennie spaceru) nie powinna być Pani narażona na wzrost masy ciała.

Pozdrawiam