Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stwierdzono u mnie anoreksję. Jak mam przytyć?

Mam 15 lat i ważę 47 kg;| przy wzroście 173 cm. Wszyscy mówia, że mam fazę wzrostu. Jestem straaasznie chuda, a na dodatek płaska jak deska i nie mam okresu;( Lekarka stwierdziła u mnie anoreksję, ale ja się z nią nie zgadzam! Nigdy nie chciałam się odchudzać i nie robiłam tego! wręcz przeciwnie, moim celem jest przytyć min. do 60 kg! Co mogę zrobić, pomocy?! Brałam lek na apetyt i z nim tyłam maks. 5 kg, a potem przestał działać!;( Pomóżcie!

KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Witam serdecznie,

aby rozpoznać anoreksję, konieczne jest, aby występowały wszystkie kryteria. Jednym z nich jest np. lęk przed przytyciem i nieprawidłowe postrzeganie swojej sylwetki i masy ciała (jako zbyt grubej mimo niedowagi).
Informacje na ten temat możesz znaleźć w dziale ,,Warto wiedzieć".
Jeśli nie występują inne kryteria anoreksji, przyczyną może być nieprawidłowe odżywianie, depresja, zaburzenia hormonalne.
Postępowanie powinno zależeć od przyczyny. W tym celu należy zgłosić się do pediatry, aby przeprowadził odpowiednią diagnostykę.

Z pozdrowieniami

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy