Wegetarianizm a sposób na przytycie

Jestem wegetarianka, 22- letnia, prowadze dosc aktywny tryb zycia, wykonuje cwiczenia w domu, na brzuch i posladki, pracuje na kuchni, wiec caly dzien na nogach+ 4 kilometrowy spacer do pracy. Chcialambym przytyc 5-10 kg. Jestem bardzo szczupla. W sumie taka bylam od zawsze, ale ostatnio stracilam dodatkowo pare kilogramow. Jak przytyc szybko i zdrowo, i pozostac przy nowej wadze ?

Witam,
Nadal brakuje pewnych danych, np. ile Pani waży obecnie, ile mam Pani wzrostu. Ma Pani bardzo wysoką aktywność, więc kaloryczność diety powinna to uwzględniać. Do całkowitego zapotrzebowania, które jest wypadkową podstawowej przemiany materii i współczynnika aktywności fizycznej (u Pani myślę, że 1,55). Otrzymana w ten sposób wartość oznacza całkowite zapotrzebowanie, które pozwala zachować aktualną masę ciała (nie chudnąć ani nie tyć). Zatem jeśli chce Pani przybrać na wadze powinna Pani dokładać stopniowo po 200 kcal do diety dostosowanej do pani zapotrzebowania całkowitego. Dietę o takiej kaloryczności utrzymywać przez 1-2 tyg. Potem znowu podnosić. Zachęcam do odwiedzania gabinetu dietetycznego w celu kontrolowania zawartości tkanki tłuszczowej, mięśni i wody za pomocą analizatora składu ciała. Przy pomocy takiej analizy kontroluje się również zmiany zapotrzebowania, które następują w trakcie kuracji, ponieważ jest ono zależne między innymi od wagi, którą chce Pani zwiększyć. Po osiągnięciu pożądanej wagi należy również powoli schodzić z kalorii do poziomu aktualnego na dany moment zapotrzebowania (będzie Pani ważyć 5-10 kilo więcej, więc i zapotrzebowanie będzie inne). W tym celu również warto wybrać się na pomiar składu ciała. W razie pytań proszę o kontakt ania@dietaslim.pl, pracuję w Bartoszycach.