Wychodzenie z diety a przybieranie na wadze

Witam, potrzebuje pomocy, rady Byłam na diecie 1,5 roku 1100kcal schudłam z 88kg na 64, przy wzroście 163cm. Na wakacjach poniosło mnie z jedzeniem tzw kompuls i przybyło mnie +3kg . Biorę też tabletki hormonalne. Obecnie ważę 67kg ponieważ przy wychodzeniu z tak drastycznej diety przybierałam kolejne kg na wadze ściśle trzymając się zasad i zdrowego odżywiania. Obecnie jem około 1500 1700 kalorii różnie. Ile mam jeść by nie przybierać na wadze a żeby jeszcze, schudnąć zdrowo doWagi64kg?bez jojo
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zbyt niskokaloryczne diety, niestety zawsze wiążą się z komplikacjami w postaci efektu - jojo i niedoborami pokarmowymi. Należałoby ich więc na przyszłość unikać i stosować jedynie deficyt energetyczny, wysokości maksymalnie 400 kcal w stosunku do dziennego zapotrzebowania. Brak danych o wieku i aktywności fizycznej uniemożliwia dokładne określenie zapotrzebowania energetycznego, jednak na pewno jest to minimum 1700-1800kcal. Taką ilość należałoby wprowadzać wraz z codziennym jadłospisem, oczywiście w postaci zdrowych produktów spożywczych. Jednocześnie wskazane jest wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej, która zapobiegnie dalszemu wzrostowi masy ciała. Może ona być realizowana w formie dowolnego sportu, najlepiej codziennie lub minimum 4 razy w tygodniu.
pozdrawiam

Witam. Po pierwsze ogromnym błędem jest poddawanie się drastycznym dietą. Zawsze kończą się tak samo- efekt jojo gwarantowany. Zdrowiej jest zmienić nawyki żywieniowe. trudno określić jest ile ma Pani teraz jeść. W takim wypadku należy przeprowadzić dokładny wywiad i analizę składu ciała. Proszę udać się do dietetyka i tam przeprowadzić badania. pozdrawiam