Stosowanie Paroxinoru a waga

Lekarz przepisał mi Paroxinor boje sie go brac---ponieważ pisze ze można po nim przytyc--juz jestem gruba więc? Nie wiem co robic-----jedni piszą ze tyją po nim drudzy, że chudną.

Witam.
Wśród działań niepożądanych tego leku (paroksetyny) wymieniane jest zwiększenie masy ciała.
Nie oznacza to, że musi ono wystąpić u każdego przyjmującego lek.

Wobec Pani obaw proponuję jeszcze raz porozmawiać z lekarzem odnośnie leczenia i możliwości zastosowania innego leku nie powodującego przyrostu masy ciała np. sertraliny.