Przybranie na wadze a morfologia

Mam 59 lat odprawie 2 lat nie palę, przybrałam jednak na wadze. Od 2 stycznia zaczęłam codziennie ćwiczyć i zastosowałam restrykcyjną dietę. 7 stycznia zrobiłam na zlecenie lekarza badanie krwi. Wyniki były niedobre: LDL 237 mg/dl, ALT 94 U/l, AST 48 U/l, GGTP 99 U/l , CK 402 U/l przy normie

Witam! Podwyższony poziom cholesterolu nakazuje wdrożenie ubogotłuszczowej i niskokalorycznej diety oraz leków z grupy statyn zmniejszających jego syntezę. Podwyższone parametry wątrobowe mogą być natomiast wynikiem toksycznego, polekowego lub wirusowego uszkodzenia jej struktury. Proszę zgłosić się do lekarza POZ który pokieruje dokładną diagnostyką.