Niski poziom cholesterolu a zaburzenia pracy wątroby

Witam. czy niski poziom cholesterolu (148), trójglicerydów (60), przy HDL 54 i LDL 82 świadczy o zaburzeniu pracy wątroby? Inne oznaczenia z badan to: ALT 34, AST 33, CK 40.

Ma Pani piękne wyniki lipidów (cholesterolu całkowitego, trójglicerydów, HDL, LDL), gratuluję!!
Wyniki parametrów wątrobowych są prawidłowe, nie przemawiają za uszkodzeniem wątroby.
Jeśli nie choruje Pani na nadczynność tarczycy lub inne choroby zapalne, nie stosuje leków z grupy statyn (na obniżenie stężenia lipidów), to chyba stosuje Pani doskonałą dietę!
Życzę sto lat w zdrowiu; z takimi wynikami miażdżyca nie powinna mieć do Pani dostępu.

Nie znając dokładnego wywiadu chorobowego i nie wiedząc czy otrzymuje Pan leki obniżające poziom cholesterolu nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Zakładając jednak, że byłbym w Pana wieku i nie chorował na poważne przewlekłe schorzeniam to z wartości lipidogramu bardzo bym się cieszył.