Jak zmniejszyć poziom cholesterolu?

Witam! Chciałam zapytac co zrobic,aby zmniejszyc cholesterol.Mam 35l. calkowity- 237,hdl- 107,triglicerydy-201,ldl-90.Jezdze na rowerze stacjonarnym 2-3 w tygodniu po 50min. staram sie nie jesc tlusto. czy calkowite wyeliminowanie slodyczy pomoze?

Pana poziom cholesterolu jest bardzo dobry. Bardzo wysoki poziom ,,dobrej" frakcji cholesterolu czyli HDL, niski poziom LDL czyli ,,złego" cholesterolu. Jeśli nie choruje pan na serce to taki lipidogram oceniamy jako bardzo dobry. Słodycze nie należą do zbyt zdrowej żywności, ale jeśli czasami sięgnie się po słodycze to nic się nie stanie. Ruch i aktywność fizyczna wskazane są zawsze,