Podwyższony poziom cholesterolu u 37-latki

Mam podwyższony poziom cholesterolu całkowitego - 227mg/dL, ale frakcja LDL jest w normie - 112 mg/dL a HDL podwyższone - 93 mg/dL. Jak to interpretować. Kobieta 37 lat, szczupła, aktywna fizycznie.

Witam, frakcja HDL jest tzw dobrym cholesterolem i jego wysokie wartości nie są niepokojące w porównaniu do frakcji LDL która u Pani jest prawidłowa. Wartość całkowitego cholesterolu można obniżyć i to znacznie zmieniając jedynie dietę.

witam,
wskazana jest zmiana diety na niskotłuszczową, aby zbić poziom HDL oraz nieco obniżyć cholesterol całkowity.
Jeżeli nie uda się dietą - możliwe włączenie leków.