Jak może być przyczyna codziennego bólu głowy?

Dzień Dobry, piszę z pewnym problemem - codziennymi bólami głowy. Jaka może być ich przyczyna? Mam 19 lat i już w dzieciństwie co roku miałam mocny atak migreny, ale zawsze to był tylko raz na rok. Atak przebiegał zwykle z wymiotami i silną wrażliwością na światło. Z wiekiem bóle stały się częstsze, a w grudniu 2021 zaczęłam brać leki antydepresyjne i bóle głowy czy migreny (nie wiem sama jak to dokładnie określić) stały się codziennie, każdego dnia brałam tabletki przeciwbólowe. Z czasem znowu bóle zmniejszyły się na częstotliwości, ale w tym roku znowu tak jest, chociaż nie biorę obecnie żadnych leków, nie piję ani nie palę. Wykonałam badania na cholesterol, trójglicerydy były na dobrym poziomie, ale ldl i hdl były w górnej granicy normy. Głowa boli bardzo często, praktycznie codziennie, czasem mocniej lub mniej, czasami tylko coś w środku jej zakłuje, a czasem tak jak dziś ból rozwinie się i nie odpuści mimo paracetamolu, daje wrażenie uciskania. Czasem czuje go z boku głowy, albo z tyłu/z przodu, jest wędrujący. Staram się odpowiednio dużo pić, ale jak zacznie mnie boleć to już nic nie daje. Dodam że prócz bólów głowy mam chronicznie problemy z jelitami i żołądkiem, nieleczone, i nawracającą depresję i lęki, również nieleczone, bo moja mama uważa że leki mi są niepotrzebne.
KOBIETA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry,

powodów może być tysiące. Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego, który da skierowanie do Poradni Neurologicznej. Lekarz neurolog pewnie zleci badania obrazowe oraz wykona badanie neurologiczne. Jeśli wykluczy przyczynę organiczną, skieruje do psychiatry.