Przyczyna bólu i drżenia lewej ręki u 61-latki

witam mam pytanie moja mama ma 61 lat miała bol w lewej rece reka lekko się trzesla sama bol promieniowal do barku lewego az do kregoslupa co może być tego przyczyna i jakie badanie należy wykonać.

Proszę zgłosić się do neurologa.
Ból barku i drżenie kończyny mogą być pierwszymi objawami Choroby Parkinsona. Oczywiście nie muszą i mogą to być 2 różne przyczyny.