Przyczyna bólu w okolicach stawu biodrowego u 8-latki

witam serdecznie. corka 8 lat, od kilku tygodni ból w okolicach stawu biodrowego, mowi ze boli ja w kosci. Wyniki krwi: Aso, crp, ob w normie, rtg biodra bez zmain. co moze byc przyczyna tych boli, sa dnie kiedy utyka

Zapalenie stawu biodrowego najczęściej odczynowe po infekcji, trzeba też wykluczyć chorobę Perthesa